Informacje podstawowe

Oznaczenie: RL4000HV

Oferta firmy Techstal SC - Nitownica RL4000HVOferta firmy Techstal SC - Nitownica RL4000HV

Dane techniczne

Masa2,28 kg
Długość327 mm
Wysokość327 mm
Skok roboczy26 mm
Siła wyciągania trzpienia18500 N
Stosunek siły do masy9,2 kN/kg
Zużycie sprężonego powietrza80 l/min (max)

Zapytanie ofertowe

W celu przesłania zapytania ofertowego prosimy wybrać pozycje z tabeli poniżej, dodać do zapytania ofertowego wraz z niezbędnymi danymi klienta, a następnie przesłać do nas.

Wymiar Materiał Opcje
Bez wymiaru
Ilość
Dodaj tę pozycję do zapytania ofertowego DO ZAPYTANIA

Opis produktu

Lekka nitownica RL4000HV (blue series) jest zawodnikiem wagi ciężkiej w rodzinie RL4000. Nitownica ta, zaprojektowana specjalnie do nitowania przy użyciu szerokiego asortymentu nitów zrywanych, w tym nitów 6,4 mm o wysokiej wytrzymałości oraz wykonanych ze stali nierdzewnej, zapewnia siłę wyciągającą 18,5 kN, co daje najwyższy w tej klasie stosunek siły do masy narzędzia, wynoszący 9,7 kN/kg.

W nitownicy RL4000HV (blue series) zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, zapewniających wysokie parametry użytkowe, takich jak opatentowaną, szybko-odłączalną obudowę części przedniej i szczęk. Jej zdejmowanie bez użycia jakichkolwiek narzędzi umożliwia szybkie czyszczenie i konserwację części przedniej nitownicy. Przy użyciu szybkoodłączalnego zespołu pojemnika do zbierania trzpieni (MCS), trzpienie ze wszystkich założonych nitów są bezpiecznie zbierane i łatwo usuwane, co przyczynia się do zachowania porządku na stanowisku pracy. Wchodzący w skład zespołu MCS automatyczny zawór odcina dopływ sprężonego powietrza przy odłączaniu zespołu MCS, a tym samym zapewnia bezpieczne usuwanie nagromadzonych trzpieni z zasobnika. Wytrzymała obudowa aluminiowa zwiększa trwałość eksploatacyjną narzędzia.

Przegubowy, prawy/lewy kolankowy króciec dopływu powietrza zapewnia współpracę z dowolną konfiguracją urządzeń na stanowisku pracy, natomiast zawór odcinający redukuje zużycie sprężonego powietrza do minimum. Ruch powrotny jest wymuszany sprężyną, co zapewnia szybki i niezawodny cykl nitowania.

Nitownica RL4000HV (blue series) nadaje się do nitów o średnicy 4,8 mm do 6,4 mm, wykonanych z różnych materiałów, w tym nitów konstrukcyjnych o wysokiej wytrzymałości ze stali nierdzewnej.

Uszczelki wargowe wykonane z użyciem najnowszej technologii maksymalnie wydłużają okresy między napełnieniami. Pierścienie łożyskowe tłoka gwarantują maksymalną wytrzymałość i trwałość narzędzia.

Solidna gumowa podstawa narzędzia chroni je przed uszkodzeniem.

Zakres stosowanych nitów

Typ nitaMateriał (korpus - trzpień)Średnica nita
4,8mm6,4mm
Open typeAluminium – AluminiumTT
Aluminium – Stal/Stal nierdzewnaTT
Stal – StalTT
Stal nierdzewna – Stal nierdzewnaTT
Close typeAluminium – AluminiumTT
Aluminium – Stal/Stal nierdzewna & Cuprum - StalTT
Stal – StalTT
Stal nierdzewna – Stal nierdzewnaTT
Bulb typeAluminium – AluminiumTT
Grip typeStal – StalTT
Peel typeAluminium – StalTT
Self-lock typeStal – StalTT
Cup lock typeAluminium – Aluminium & Stal – Stal & Stal nierdzewna – Stal nierdzewnaTT
TECHSTAL POLSKA86-005 Białe Błota, Zielonka, ul. Rycerska 2tel. 52 320 11 22

Copyright © 2007 - 2021 by TECHSTAL POLSKA Wszelkie prawa zastrzeżone

Strona jest zgodna z XHTML 1.0 Strict i została zoptymalizowana dla przeglądarek IE7+, Opera 9+, FireFox 3+, Google Chrome, Safari 4+